Poznaj sterling angels

Nasza społeczność

Krzysztof Polak Zdjęcie
Krzysztof PolakPrzedsiębiorca, angel investor.

Doświadczony dyrektor wykonawczy z udokumentowaną historią pracy w branży bankowej. Posiada umiejętności w zakresie strukturyzacji finansowej, rynków kapitałowych, instytucji finansowych, bankowości i handlu detalicznego. Silny specjalista w zakresie rozwoju biznesu z tytułem magistra prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zdjęcie Marek Dworak
Marek DworakEkonomista, inwestor i doradca.

Ukończył Cybernetykę Ekonomiczną i Informatykę na AE w Krakowie, na której również wykładał. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Aniołów Biznesu „Sterling Angles”, członkiem Towarzystwa Ekonomistów Polskich, w latach 2011-20015 był Prezesem Korporacji Absolwentów UE. Przez 16 lat był w Zarządzie „Grupy RMF”, w tym przez 2,5 roku jej Prezesem.  Odpowiadał za rozwój Grupy, uczestniczył w procesie wprowadzenia jej na WGPW, nadzorował spółki zależne w tym między innym jako, członek RN „Interia PL” S.A. Były to pierwsze startupy w tworzeniu których brał udział.  Przewodniczący RN – Autentii –startupu wprowadzającego na rynek podpis elektroniczny. Był przez ponad 12 latprzewodniczący RN „E-Kiosk” S.A.  orazczłonek RN „Gremi Media” S.A. wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu.Jest inwestorem w strupachz branży casu wolnego i technologii  -  AdTonos, Open Quiz, Qlac Listny Cud.

Zdjęcie Krzysztof Łukasik
Krzysztof ŁukasikBusiness Angel / Przedsiębiorca i Inwestor

- mgr inż.  inżynierii materiałowej , absolwent WSI Koszalin.
- Założyciel  KOSPEL SA  (aktualnie w grupie Viessmann)
- Współwłaściciel/ inwestor w PURE ICE;
- Inwestor w OXYMOTION
Doświadczenie w zarządzaniu firmą produkcyjną zatrudniającą do 600 osób w grupie międzynarodowej.

Zdjęcie Andrzej Moszczyński
Andrzej MoszczyńskiKonsultant  i autor książek o rozwoju kompetencji społecznych.

Kalendarium doświadczeń biznesowych:
- 1997-2003- Udziałowiec oraz członek zarządu See Me Advertising.
Lider reklamy tranzytowej w Polsce.
Pierwszy  exit.
- 2008 - 2014 - Udziałowiec i członek zarządu Inopa Investment Centaurus sp. z o.o.
Przygotowanie największej inwestycji deweloperskiej w północno- wschodniej  części kraju. (30 tyś m kw )
Drugi exit.
- 2012 - 2017 - Udziałowiec i członek zarządu Capital Investors Polska sp. z o.o.
Komercjalizacja nieruchomości dla trzech deweloperów (galerie handlowe, biurowce, osiedla mieszkaniowe i hotele (80 tyś  m kw )
- 2010 - 2019 - Akcjonariusz oraz przewodniczący rady nadzorczej fabryki urządzeń okrętowych Expom SA.
Trzeci exit.

Zdjęcie Cezary Chybowski
Cezary ChybowskiCEO at Reliance Nowych Technologi/ Entrepreneur and Inwestor

Licencjonowany doradca finansowy (Fédération Européenne des Conseils et Intermédiaires Financiers, licencja nr 988) prowadzący aktywność konsultingową na terenie Unii Europejskiej. Praktyk biznesu i inwestycji giełdowych. Ekspert telewizyjny i prasowy. Posiada międzynarodowe doświadczenie w branży finansowej, oparte na długoletniej pracy z klientami w Wielkiej Brytanii. Autor bestsellerowego podręcznika „Gra na giełdzie” PWN’21. Laureat nagród: Najlepszy Podręcznik Biznesowy roku 2022 oraz Osobowość Roku 2023.

Zdjęcie Arkadiusz Bonder
Arkadiusz BonderPrzedsiębiorca, Inwestor, Anioł Biznesu

Seryjny Przedsiębiorca, inwestor  9 exit-ów do funduszy inwestycyjnych krajowych i zagranicznych i inwestorów branżowych. Wieloletnie doświadczenie we współpracy z funduszami VC I PE. Aktualnie 8 spółkę w portfelu na różnym stopniu rozwoju. Ostatnio inwestycje w startup-y

Zdjęcie Bartosz Kaczmarczyk
Bartosz KaczmarczykPrzedsiębiorca i inwestor

Na przestrzeni 30 lat pracy zawodowej uczestniczył w ponad 200 projektach jako inwestor. Były to projekty z ponad 50 branż. Ponadto zaangażowany w działalność społeczną i charytatywną. Pomysłodawca i współzałożyciel dwóch izb gospodarczych, dwóch fundacji i trzech spółdzielni socjalnych.
Za pośrednictwem wszystkich swoich przedsiębiorstw dał pracę ponad 250 tyś. ludzi, przyczyniając się do tworzenia miejsc pracy i wspierania rozwoju społeczności.

Doświadczenie:
CEO and Founder
ITC Recruitment Group
1999 – 2010 · 11 lat

CEO and Founder
Polski HR S.A.
mar 2010 – sty 2014 · 3 lata 11 mies.

CEO and Founder
Grupa Kapitałowa Loyd
lut 2010 – kwi 2017 · 7 lat 3 mies.

Co-Founder
RH plus Chamber of Commerce
sie 2015 –obecnie · 8 lat 9 mies.

Co-Founder
Fundacja Centurion
lip 2020 –obecnie · 3 lata 10 mies.

CEO
BK Capital · Pełny etat
kwi 2017 –obecnie · 7 lat 1 mies.

Zdjęcie Kamil Pawlik
Kamil PawlikResearch Analyst @everfield | Board Member @Sterling Angels

Artur Rawski Zdjęcie
Artur RawskiDoświadczony manager i ekspert

Absolwent Politechniki Krakowskiej i były pracownik naukowy tej uczelni, posiada także dyplom MBA Teesside University. Uzyskał licencję maklera papierów wartościowych oraz licencję doradcy restrukturyzacyjnego. Jest managerem z wieloletnim doświadczeniem zgromadzonym w trakcie realizacji licznych projektów inwestycyjnych i restrukturyzacyjnych. W swojej karierze pełnił funkcje w zarządach i radach nadzorczych wielu spółek kapitałowych, w tym także publicznych, a obecnie zarządza jednym z towarzystw funduszy inwestycyjnych. W 2019 został współzałożycielem Stowarzyszenia Sterling Angels, którym od jego powstania przez prawie 5 lat kierował jako Prezes Zarządu.

Zdjęcie Grzegorz Błaszczyk
Grzegorz BłaszczykWłaściciel Fair Invest / Inwestor / Przedsiębiorca

Od 2008 roku jestem aktywnym inwestorem na rynku kapitałowym, a od 2010 roku wspieram w zarządzaniu oszczędnościami klientów indywidualnych i firmowych, najpierw jako pracownik banków (Alior Bank, PKO BP, Citi Bank i Deutsche Bank). Ukończyłem na UEK podyplomowo „Analizę rynków finansowych i doradztwo inwestycyjne”. Jestem również certyfikowanym Europejskim Doradcą Finansowym EFPA EFA. Od 2018 roku prowadzę firmę Fair Invest. Jestem członkiem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.W 2020 roku przyjęto mnie w szeregi Stowarzyszenia Aniołów Biznesu Sterling Angels.Więcej o mnie można przeczytać tutaj: https://fairinvest.pl/o-mnie/

Zdjęcie Vladyslav Muzhylivskyi
Vladyslav Muzhylivskyi, PhDBusiness Angel | Founder/CEO @ Itentio IT Recruitment

Anioł i web3 inwestor, ekspert rynku IT. Od ponad 6 lat Vladyslav jest założycielem agencji Itentio IT Recruitment (https://itentio.com/), która dostarcza najlepsze talenty do startupów, MŚB, oraz dużych firm w sektorze IT. W 2019 roku zaczął inwestować jako anioł oraz web3 inwestor. Vladyslav zapewnia smart money (finansowanie, networking, budowanie zespołów technicznych) obiecującym startupom na wczesnym etapie (FFF, pre-seed).

Rafał Roszak Zdjęcie
Rafał RoszakYouNick Mint VC Managing Partner / deep tech investor / problem solver

Członek zarządu funduszu YouNick Mint VC.
Entuzjasta rozwoju nowych produktów z naciskiem na projektowanie usług. Doświadczenie w marketingu i sprzedaży B2B i B2C z umiejętnością prowadzenia projektów w międzynarodowym środowisku.
Team builder i project manager, potrafiący połączyć silną koncentrację na celu z kreatywnością i pasją.
Interesuje się tworzeniem stron internetowych, chmurą obliczeniową, przetwarzaniem danych, sieciami, e-commerce, naukami społecznymi i projektowaniem usług. Wciąż głodny nowych doświadczeń.

Zdjęcie Karol Matczak
Karol MatczakPrzedsiębiorca i inwestor

Obecnie CEO w VC WUTIF, członek zarządu i rad nadzorczych spółek publicznych i niepublicznych, doradca inwestycyjny, makler papierów wartościowych, manager, doświadczenie zdobywał w instytucjach finansowych Dom Maklerski BOŚ, Citibank, mBank oraz licznych startupach.

CFO Consulting logotyp
Filip JanowskiCEO CFO Consulting

Przedsiębiorca i inwestor - wsparcie startupów w obszarze zewnętrznego CFO - w tym przygotowanie modeli finansowych, wsparcie w pozyskaniu finansowania

Zdjęcie Rafał Jankowski
Rafał JankowskiBusiness Owner | Capital Market Investor

Przedsiębiorca z ponad 25 letnim doświadczeniem w zakładaniu i prowadzeniu firm. Założyciel i współwłaściciel Cafe Finance Group. Aktywny inwestor na rynkach kapitałowych, także jako business angel.

Dawid Stawowiak - Zdjęcie
Dawid StawowiakBusiness Angel / Project Manager / FPGA Engineer

Prywatny inwestor, Anioł Biznesu, Project Manager i FPGA engineer w branżach Aerospace, Automotive, Cybersecurity i High Frequency Trading. Projektował elektronikę i ultra-szybkie algorytmy High Frequency Trading używanych w największych giełdach w Stanach Zjednoczonych. Współpracował m.in. z takimi firmami jak Lockheed Martin, Elbit Systems, Boeing, czy Airbus współtworząc samoloty myśliwskie i bojowe oraz krytyczne elementy elektroniki w samolotach pasażerskich. Projektował komputery pokładowe dla samochodów nowej generacji dla Hyundai Motor Group/KIA Motors. Prywatnie alpinista, kolarz, miłośnik treningu siłowego i psychologii

Damian Kalbarczyk zdjęcie
Damian Kalbarczyk